Wszystkich użytkowników aplikacji Geo-Info Ośrodek informujemy, że w wersji 15.1.0 pojawią się duże zmiany w zakresie automatycznego generowania materiałów

Pobierz w formacie PDF


Całkowicie przybudowaliśmy mechanizm przygotowywania materiałów wydawanych wykonawcom w ramach zgłoszenia pracy geodezyjnej.

Podobnie jak wykonawca prac korzystający z aplikacji Geo-Info 7 i.Kerg, dla każdego wybieranego na listę materiału pracownik Ośrodka będzie miał możliwość:

 

  • określenia formatu, w którym plik ma zostać przygotowany i podania informacji dodatkowych opisujących wybrany materiał (jeżeli te informacje występują)
  • wyboru, czy dany materiał ma być przygotowany w zasięgu pracy (opcjonalnie z określonym buforem), czy tylko dla wybranych obiektów (odpowiednio dla działek ewidencyjnych, budynków lub punktów osnowy geodezyjnej).

 

Wśród listy materiałów przygotowywanych automatycznie pojawią się m.in. materiały o kodach: 9.1, 9.3.1, 9.3.2 oraz 9.6 (format pliku: SWDE) z uwzględnieniem danych dodatkowych wpływających na wielkość współczynnika PD.
Ponadto w przypadku materiałów przygotowywanych ręcznie przez pracownika Ośrodka Dokumentacji będzie istniała możliwość opisania lub odczytania przysłanych przez wykonawcę z aplikacji Geo-Info i.Kerg informacji dodatkowych wpływających na wielkość współczynników PD, AJ i LR, które w przypadku niektórych materiałów są niezbędne do ich prawidłowego przygotowania.
Zachęcamy naszych użytkowników do zapoznania się z pełną listą Nowości i Zmian załączoną do nowej wersji oprogramowania.


Dorota Niećko
Systherm Info Sp. z o.o. 2015