Sentinel LDK

Sentinel LDK (License Development Kit) jest najnowszą generacją rozwiązania Sentinel do zabezpieczania, licencjonowania oraz dystrybucji oprogramowania i własności intelektualnej.

Innowacyjne rozwiązanie firmy Gemalto stanowi skuteczne zabezpieczenie przed nielegalnym użytkowaniem i dystrybucją oprogramowania oraz danych. Umożliwia podnoszenie zysków ze sprzedaży  i redukuje koszty operacyjne. Przyczynia się do wzrostu satysfakcji klientów. Elastyczne rozwiązania licencjonujące pozwalają oferować wiele różnych modeli licencji, produktów i wariantów cenowych.

Sentinel LDK jest oparty na wielokrotnie nagradzanej i nieustannie rozwijanej od ponad 30 lat technologii. Rozwiązaniu temu zaufało ponad 10 000 firm w ponad 100 krajach na całym świecie.

Sentinel LDK jest kompletnym rozwiązaniem do zabezpieczania i sprzedaży oprogramowania. Jest jedynym na rynku rozwiązaniem, które wykorzystuje technologię Cross-Locking, która oferuje sprzętowe (Sentinel HL USB), programowe (Sentinel SL) oraz w chmurze (Sentinel CL) zabezpieczenia  licencji, uruchamiane za pomocą jednego zestawu narzędzi. Oferuje szeroki wybór typów kluczy sprzętowych i programowych. Umożliwia tworzenie dowolnej kombinacji sposobów zamykania i dostarczania licencji.

Sentinel LDK to:

 • Bezpieczeństwo każdej kopii aplikacji oraz własności intelektualnej – daje pewność otrzymania zapłaty za każdą sprzedaną kopię oprogramowania.
 • Konsolidacja i automatyzacja procesu licencjonowania – eliminuje czasochłonne, ręczne wprowadzanie danych związane z tworzeniem licencji; oszczędza czas, redukuje błędy i koszty operacyjne.
 • Narzędzia dla użytkowników końcowych do samodzielnego zarządzania licencjami – zapewniają wyższą satysfakcję użytkowników końcowych, umożliwiają lepsze poznania klientów oraz obniżają koszty wsparcia technicznego
 • Monitorowanie procesu wykorzystywania licencji i raportowanie – daje wgląd w to jak, kiedy i przez kogo oprogramowanie zostało aktywowane i w jakim zakresie było używane

Zalety rozwiązania Sentinel LDK:

 • Potęga zasady Zabezpiecz Raz – Dostarcz Wielu – Rozwijaj Dalej TM – oparta jest na koncepcji, zgodnie z którą proces zabezpieczania oprogramowania jest oddzielony od procesów handlowych; pozwala to wprowadzać szybkie zmiany w strategii sprzedaży, bez potrzeby ponownego zabezpieczania oprogramowania
 • Elastyczne licencjonowanie– umożliwia stosowanie wielu różnych modeli licencjonowania
 • Technologia Cross-Locking – pozwala budować strategie licencjonowania oparte o dowolne kombinacje licencji oraz typy kluczy sprzętowych i programowych, już po zakończeniu procesu zabezpieczenia oprogramowania.
 • Rozwiązanie wielokrotnie nagradzane i uznane na rynku – zapewnia skuteczną ochronę przed nieautoryzowanym użytkowaniem, dystrybucją, złamaniem zabezpieczeń i technikami inżynierii rewersyjnej.
 • Sentinel EMS – scentralizowana, internetowa platforma, która umożliwia twórcom/wydawcom oprogramowania oraz użytkownikom końcowym efektywne zarządzać uprawnieniami do aplikacji – od etapu dostarczenia i aktywacji licencji, poprzez zarządzanie cyklem życia produktu aż po  śledzenie procesu jego wykorzystania.
 • Sentinel Insight – dostarcza szczegółowe raporty twórcom/wydawcom oprogramowania oraz użytkownikom końcowym, dotyczące wykorzystania zakupionych licencji.

Korzyści jakie daje Sentinel LDK:

 • Maksymalizacja zysków – skuteczna ochrona przed nieautoryzowanym wykorzystaniem i dystrybucją oprogramowania; pozwala uzyskać należne wynagrodzenie od wszystkich sprzedanych produktów.
 • Biznesowa rzutkość – możliwość kreowania różnych wariantów produktów, typów licencji, modeli cenowych, reagowanie w locie na nowe potrzeby klientów i rynków rozwijających się.
 • Gruntowna znajomość rynku – wiedza czerpana z raportów o historii aktywacji i sposobach wykorzystania sprzedanych licencji pozwala podejmować trafne decyzje biznesowe